Atrakcje w pobliżu

Muzeum Minerałów w Stroniu Śląskim

Zobaczcie piękno natury, poczujcie leczniczą energię kamieni Waszych znaków zodiaku.

Adres: Kościuszki 40a, 57-550 Stronie Śląskie
Godziny otwarcia: 10.00 – 17:30
Telefon: 667 601 055

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Jaskinia Niedźwiedzia – najdłuższa jaskinia całych Sudetów, położona w Masywie Śnieżnika, w dolinie Kleśnicy, w pobliżu wsi Kletno. Odkryta podczas eksploatacji kamieniołomu marmuru w 1966 roku, w obrębie wzniesienia Stroma.

Śnieżnicki Park Krajobrazowy

Śnieżnicki Park Krajobrazowy Śnieżnicki Park Krajobrazowy utworzony w 1981 roku obejmuje trzy grupy górskie Sudetów Wschodnich: Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie i Góry Złote, o wybitnych walorach przyrodniczych. Powierzchnia Parku wynosi 28 800 ha, a jego strefa ochronna 14 900 ha.

Wodospad Wilczki w Międzygórzu

Położony w Międzygórzu Wodospad Wilczki jest jedną z bardziej znanych atrakcji Ziemi Kłodzkiej. Wody wodospadu opadają ze skalnego progu o wysokości 22 metrów, co czyni go drugim pod względem wysokości wodospadem w polskich Sudetach.

Park linowi i minigolf - Kletno

W ofercie parku linowego znajdują się trzy trasy:
Trasa niska składająca się z 12 przeszkód zawieszonych na wysokości od 1,5 do 2m.
Trasa średnia składająca się z 13 przeszkód i zawieszona na wysokości ok. 5-7m.
Trasa wysoka dla bardziej wymagających i poszukujących mocnych wrażeń składająca się z 15 przeszkód i zawieszona na wysokości 8-10m.

Maria Śnieżna - Międzygórze

Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Maria Śnieżna”, zwykle krótko sanktuarium „Maria Śnieżna” lub sanktuarium Marii Śnieżnej – sanktuarium maryjne w późnobarokowym, górskim kościółku pochodzącym z końca XVIII wieku.

Zjeżdżalnia grawitacyjna - Czarna Góra

W Ośrodku Górskim „Czarna Góra” w Siennej czynna jest najdłuższa w Polsce całoroczna zjeżdżalnia grawitacyjna „Czarna Żmija”.

Czarna Góra Resort - Ośrodek narciarski

CZARNA GÓRA to jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce wyposażony jest w nowoczesne koleje linowe, profesjonalny system sztucznego naśnieżania.

Kopalnia Uranu

Kopalnia uranu położona jest na północnym stoku Żmijowca w Masywie Śnieżnika. Działała ona w latach 1948-1953, wykorzystując m.in. kilka średniowiecznych sztolni, w których w przeszłości prowadzono wydobycie żelaza, srebra i miedzi.

Ogród Bajek w Międzygórzu

Ogród Bajek w Międzygórzu – skansen z kolekcją drewnianych rzeźb przedstawiających bajkowe postacie i miejsca. Niemal stuletnia kolekcja usytuowana jest na wysokości około 700-710 m n.p.m. i zajmuje 0,25 hektara.

Wieża widokowa - Czarna Góra

Wieża widokowa na Czarnej Górze – wieża wybudowana w 2001 r. na Czarnej Górze. Wieża znajduje się na Czarnej Górze, szczycie 1205 m n.p.m. w ramieniu Żmijowca w Masywie Śnieżnika, którego przedłużeniem jest pasmo Krowiarek.

Uzdrowisko Lądek Zdrój

Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A. to rehabilitacja, fizjoterapia i leczenie na najwyższym poziomie w wiekowym kurorcie i otoczeniu pięknej przyrody.

Ścieżka w obłokacch - Czechy Dolni Morava

Jest to połączenie wieży, promenady i …zjeżdżalni. Zbudowana została na szczycie Slaměnka na wysokości 1116 m.n.p.m. Drewniana kładka spacerowa wznosi się do wysokości 55 metrów nad poziomem gruntu.

Kopalnia Złota - Złoty Stok

Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku – placówka muzealna zlokalizowana w dawnej kopalni złota i arsenu w Złotym Stoku w województwie dolnośląskim, uruchomiona 28 maja 1996.

Zbiornik rekreacyjny w Starej Morawie

Zalew w Starej Morawie – sztuczny zbiornik wodny retencyjno-rekreacyjny o powierzchni 5,5 ha w pobliżu wsi Stara Morawa, ok. 1,3 km od Stronia Śląskiego.